środa, 27 czerwca 2018

W oczekiwaniu ... :)

Witajcie,

 Z czym to ja dziś do was przychodzę no cóż ... :). Sezon na owoce zaczął się nam już jakiś miesiąc temu, a ja na przeciw zbliżającemu się rozwiązaniu stworzyłam kilka słoiczkowych słodkości. Tutaj poniżej mamy dżem z czarnej porzeczki którą uwielbiam lecz z dodatkiem wyciskanego soku pomarańczowego. Kiedyś robiłam z całych cząstek pomarańczy, lecz biała skórka była uciążliwa i długo się owoc rozgotowywał:). W tym roku do gotującego wywaru owocowego dodałam owoc anyżu, ciekawa jestem czy będzie czuć jego posmak:). 

 Wcześniej z czereśni powstał kompot z dodatkiem rabarbaru i czerwonego agrestu. Przetwory trafiły już do piwnicy i nie zdążyły zostać uwiecznione.

  W poniższych doniczkach mam tegoroczną marchew. Jako że, z dużym brzuszkiem źle się schyla i robi cokolwiek w grządkach takie doniczki sprawdzają się idealnie. Mam już je przetestowane z zeszłego roku, ponieważ w zeszłym roku marchew przechodziła swoje pierwsze testy i się sprawdziła. Dlaczego tak zależy mi na marchewce? Ze względu na dzieci. Nie polubiliśmy się ze słoiczkami dla maluszków. Dlatego też robiłam zupki z warzyw, a najlepsze są do tego sprawdzone bądź swoje:). Zatem jeśli jakakolwiek przyszła mama odkłada zabawę w grządkach to polecam takie rozwiązanie, dodatkowo można sobie jeszcze z krzesełkiem siąść przy robocie i się nie męczyć:), a dodatkowo cieszyć się efektem.
 

   Tutaj mamy dwa rodzaje agrestu. Lecz on czeka dopiero na zbiór, ponieważ jak na razie  pogoda nie sprzyja zbieraniu. Z niego planuję zrobić galaretkę agrestową. Jestem jej bardzo ciekawa, ponieważ będzie to mój pierwszy raz z galaretką. Kompotów, soków czy dżemów mam jeszcze trochę z lat ubiegłych to czemu nie  zrobić czegoś nowego i może akurat zasmakuje. Do masy do ciasta była by świetna.

   I tak w oczekiwaniu na narodziny kolejnego potomka uciekam w przetwory, bo cóż tu zrobić z biegnącym, wyczekiwanym czasem:).  Wiklina jest bardziej czasochłonna i na inne rękodzielnicze wytwory nie mam pomysłu... :)
PODPIS

3 komentarze:

  1. Taki domowy dżem zawsze jest przepyszny a ty jeszcze ciekawe połączenia smakowe robisz :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. The content of your blog is exactly what I needed, I like your blog,
    which help promote your blog and we hope that your blog is being updated.
    Royal1688

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :).