piątek, 11 kwietnia 2014

Ozdoby wielkanocne

Witajcie!

      W ostatnich kilku dniach udało mi si trochę zabrać za ozdoby wielkanocne:). W pierwszej kolejności zrobiłam palmę na niedzielę palmową. 

    Jako podstawę pracy wzięłam styropianową podłużna szyszkę do niej na końcu wbiłam drewniane patyczki i tak zaczęłam przyozdabiać moją palmę. Materiałów jakich użyłam to suszone kwiaty i inne roślinki też suszone. Wzięłam trochę świeżej tui do ożywienia, a też się ładnie zasuszy:). Na koniec posłużyłam się jednym papierowym kwiatkiem tak dla odmiany. Drewniane patyczki owinęłam papierową wstążką i przyozdobiłam kokardą:)


      
       Po palemce przyszedł czas na pisanki. Zrobiłam jak na razie jeden komplecik trzech pisanek. Podstawą jest znowu:) papierowa wiklina, potem pomalowana. Pozwoliłam sobie zrobić mały eksperyment. Na tle wikliny można dostrzec małe obrazki owoców leśnych. Wycięłam je z serwetki i zamiast użyć specjalnego kleju do decoupage posłużyłam się tylko klejem wikolem z wodą:). Efekt ten sam. Znalazłam tą informację na, którym z blogów niestety już go nie pamiętam:).
 Każda pisanka jest przeze mnie inaczej wykończona. Jak zresztą widać:).
PODPIS

10 komentarzy:

 1. Palemka super, jajeczka też :)
  Wikol z wodą jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo oryginalna ta Twoja palemka. Mnie niestety już czasu brakło na palmę :-(. A do decou wikol jest supr tylko nim kleję, a do lakierowania uzywamam lakier karylowy z Vidaronu. Kleje i lakiery oryginalne są bardzo drogie. Życzę Ci Asiu udanego słoncznego weekendu .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba sobie jakoś radzić, jak się da:). Również życzę udanego i przyjemnego weekendu;).

   Usuń
 3. Piękna palma, a ile jajek! Można zacząć dekorować:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna i oryginalna "pamelka" 100 razy lepsza niż te kupne :) jajka też ładne

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :).