sobota, 8 marca 2014

Tutorial - opakowanie na serwetki

       Witajcie w ten słoneczny dzień jak na razie:). Opakowanie serwetkowe już widzieliście. Pojawiła się sugestia, o tutoriale zatem dzisiaj chcę wam pokazać jak powstawało. Robię pierwszy raz taki kurs zatem nie wiem jeszcze jak mi to wyjdzie:). Niestety zdjęcia nie było robione pod kurs i będzie dużo pisania;).

1. Najpierw rozrysowałam sobie jakie wymiary ma mieć moje opakowanie by serwetki swobodnie się zmieściły. Wyszło mi, że wymiary muszą mieć minimalnie 18x18x18x15. Tylko pytanie gdzie które wymiary;). Produkcję zaczęłam od samego dna, które ma wymiar 18x15cm. Dno od początku do końca wyplatałam bez dodawania rurek i robienia boków:).
 
Idealnym dla mnie rozwiązaniem przy tworzenie dna było na kopercie w tym przypadku narysować sobie brzeg i w którym miejscu ma się ono kończyć.
 2. Gdy miałam już gotowy spód,zabrałam się za uzupełniania brakujących i potrzebnych rurek  ( ilość wg uznania) na zasadzie, która jest wskazana na zdjęciu. Wplatamy od dołu, wyciągamy górą i znowu wkładamy o kilka rurek dalej i wyginamy z boku.

3. W momencie gdy już miałam gotową podstawę do wyplatania ścianek pionowych, mogłam w rurki pionowe włożyć patyczki. Wysokość która była mi potrzebna to 18cm.
4. Gdy miałam już osiągnięta potrzebną długość na wysokości dwóch ostatnich rurek wplotłam dwie rurki dla wzmocnienia całości. Następnie mogłam obciąć wystające patyczki i za pomocą gorącego kleju uzyskać kropelki.

 
 

5. Czas na wieczko, które robiłam na identycznej zasadzie co dno.


6.Wieczko łączyłam z opakowaniem na zasadzie uzyskania zawiasu. Wplatałam rurkę i podkleiłam klejem.
7. Kwiatka uzyskałam z wcześniej zwiniętych okręgów. Na środek były potrzebne trzy, które służyły za zamykanie. Kłódka jest robiona także na zasadzie zwiniętych okręgów, tylko bardziej owalnych.

7a. Dalsze zamykanie uzyskałam dzięki jednej rurce, do której włożyłam drucik dla wzmocnienia. Rurkę tą zaplotłam na zasadzie fotografii po prawej stronie. Na tym byłby koniec. 

Pudełko gotowe, być może ktoś się skusi na kurs:). W razie pytań chętnie pomogę;).6 komentarzy:

  1. Świetny i przydatny kursik :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No i super, że jest tutorial, może się skuszę, bo naprawdę piękny ten koszyk!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny koszyczek! I jaki fajny kursik :) Dzięki! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :).